29 czerwca 2010 - Pożegnanie ks. proboszcza Grzegorza Szewczyka

W dniu Świętych Piotra i Pawła, dokładnie czternaście lat po objęciu obowiązków proboszcza w parafii Matki Bożej Zwycięskiej, ks. prałat Grzegorz Szewczyk odprawił Mszę Świętą dziękczynną. Kościół wypełniony, wierni przyszli pożegnać swojego Pasterza, który od 1 lipca br. obejmuje probostwo w krakowskiej parafii św. Floriana.

Po Mszy Świętej Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski podziękował ks. prałatowi Grzegorzowi Szewczykowi za lata posługi i owocnej współpracy z Radą Miasta Krakowa i odznaczył go medalem. Potem żegnały proboszcza grupy parafialne, a przedstawiciele Rady Parafialnej odczytali list, który zostanie wysłany do ks. kardynała Stanisława Dziwisza. List ten jest podziękowaniem za dar posługi księdza prałata w parafii, wymienione tam są największe "sukcesy" ks. Grzegorza podczas czternastoletniej posługi. Wierni dziękowali Księdzu Proboszczowi za wielkie serce, za wszelką pomoc, której nigdy nikomu nie odmawiał oraz za zawsze piękny kościół, za zbudowaną kaplicę, odnowiony parking, wyremontowane organy, alejki na cmentarzu i wiele innych. Parafianie z parafii św. Jadwigi Królowej dziękowali za Kościół, który ks. Grzegorz zbudował dla nich na os. Kliny.

Na zakończenie ks. Proboszcz wręczył srebrne medale Jana Pawła II przyznane przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza trzem osobą. Była to pani Adela Gawin za trzydzieści lat pomocy w Zespole Charytatywnym, a obecnie oddziale Caritas, jaki znajduje się przy naszej parafii, pan Michał Kania za wieloletnią pomoc w Kaplicy św. Teresy należącej do parafii oraz pan Marcin Skrzypek za siedemnastoletnią posługę przy Ołtarzu, za umiłowanie liturgii i wprowadzenie pięknych i wartościowych jej elementów.

Następnie Ksiądz Proboszcz zaprosił wszystkich do ogrodu na poczęstunek.