4 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Każdego dnia podczas Mszy św. będziemy modlić się w tej intencji, a szczególnie w czasie Nawiedzenia Obrazu P.Jezusa Miłosiernego. W przyszłą niedzielę 28.IV. Odwiedzą naszą parafię klerycy z Krakowskiego Seminarium w ramach tzw. „Niedzieli Powołań”

2. Dzisiaj rozpoczynamy ostatni etap duchowego przygotowania do peregrynacji Obrazu P. Jezusa Miłosiernego.Dzisiejszy dzień skupienia prowadzi ks.dr Jan Nowak z Sanktuarium z Łagiewnik.

3. Dzisiaj o 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego jako przygotowanie wspólnoty parafialnej do Peregrynacji.

4. Okazja do spowiedzi przed Peregrynacją w środę i czwartek 17.00-19.00, ponadto w czasie Nawiedzenia w nocy będzie dyżur kapłana w konfesjonale oraz spowiedź chorych w czasie Mszy św. o godz. 9.00 w sobotę.

Komunię św. chorym w domach mogą zanieść Szafarze po Mszy św. o 9.00 w sobotę. Prosimy tych chorych zgłosić w zakrystii do środy włącznie.

5. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki prośba o modlitwę w czasie peregrynacji.

Wpisane intencje modlitwy składamy w koszyczek obok postawiony. Intencje te można składać od dziś do rozpoczęcia Nawiedzenia. Odczytane zostaną i otoczone modlitwą w piątek o godz. 23.30 na nabożeństwie w intencji próśb polecanych wspólnej modlitwie.

6. Na stoliku wyłożona jest także „Księga Nawiedzenia”, w której wpisujemy postanowienia, podziękowania za otrzymane łaski oraz prośby. Prośby z kartek zostaną przepisane do tej księgi .

7. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w modlitwie w proponowanym czasie w kościele, a także w domach rodzinnych. Niech przez te dni każda rodzina zbierze się w swoim domu na wspólnej modlitwie wieczornej i czytaniu Pisma św.

8. Dzisiaj można nabyć materiały związane z peregrynacją m.in. obrazki P.J. Miłosiernego, i materiały dekoracyjne. Obrazki zostaną poświęcone po Mszy św. na rozpoczęcie i zakończenie Peregrynacji oraz po Mszy św. dla chorych.

9. Prosimy o przystrojenie domów na Nawiedzenia. /można już od dziś/

10. Dzisiaj włączamy także w dzieło miłosierdzia zbiórkę charytatywną przed kościołem organizowaną przez Fundację AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej. W akcję tę włącza się również „Zespół WMZ”koncertem charytatywnym o godz.19.15 w Sali Teatralnej

11. W niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. wieczornej około 1845 spotkanie organizacyjne Rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania w maju b.r.

12. Święci tygodnia:

Wtorek 23.IV. – Uroczystość św. Wojciecha, b-pa i męczennika, głównego patrona Polski
Środa - Wsp.św. Jerzego, męczennika
Czwartek - Święto św. Marka, Ewangelisty

13. Program Peregrynacji jest wyłożony na stoliku z prasą. Prosimy o zabranie do domu. Ponadto umieszczony jest na stronie internetowej parafii i na planszach przed kościołem i kaplicą.

Wszystkim życzymy otwartego serca na Miłosierdzie Boże i obfitej łaski płynącej z nadchodzącego czasu Nawiedzenia Pana Jezusa . Jezu ufam Tobie!

Dzisiaj i przez kolejne dni do 10 maja można złożyć podpis w obronie życia Człowieka od poczęcia. Jest to Europejska Inicjatywa Obywatelska „pro life”. Znana i aprobowana przez Stolicę Apostolską polski Episkopat. Podpisy mogą składać tylko dorośli z podaniem numeru identyfikacyjnego /PESEL/.