VII ŚWIATOWE SPOTKANIE RODZIN

VII ŚWIATOWE SPOTKANIE RODZIN, Mediolan 30 maja – 3 czerwca 2012, program wyjazdu Dekanatu IX...

VII ŚWIATOWE SPOTKANIE RODZIN

Mediolan 30 maja – 3 czerwca 2012


Program wyjazdu Dekanatu IX

(Organizator: ks. Emil Furtak we współpracy z Duomo Viaggi & Turismo srl – Biuro Pielgrzymkowe Archidiecezji Mediolańskiej)


1. Środa, 30.05.2012
Wyjazd z parkingu przy kościele w Borku Fałęckim o g.5.00. Przejazd do Wiednia przez Czechy. Wizyta tylko na Kahlenbergu - panorama Wiednia. Przejazd do Michelhausen (30km od Wiednia), gdzie proboszczem jest polski ksiądz Jan Dudka. Msza św. i agapa w ogrodach plebańskich z produktów własnych. Przejazd na nocleg do hotelu w Mariazell (sanktuarium maryjne).
2. Czwartek, 31.05.2012
Msza św. w sanktuarium. Przejazd do Innsbrucku. Krótki spacer po starówce. Przejazd obok skoczni Bergisel w kierunku Włoch przez przełęcz Brenner i dalej górami do Bormio (w pobliżu granicy szwajcarskiej). Własny suchy prowiant na obiad. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja (Hotel Cervo Bormio-Livigno). Po kolacji możliwość skorzystania z basenów termalnych znanych od czasów rzymskich (płatne dodatkowo).
3. Piątek, 1.06.2012
Msza św. Przejazd górami przez Sondrio do jeziora Como i wzdłuż jeziora przez Lecce do Mediolanu. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja (Hotel Nh Milano Linate, Milano Peschiera Borromeo). Po kolacji przejazd do katedry mediolańskiej na adorację Najświętszego Sakramentu.
4. Sobota, 2.06.2012
Przed południem Eucharystia w grupach językowych. Obiad. Po południu przyjazd Ojca Świętego Benedykta XVI a następnie Święto świadectw, w obecności Ojca Świętego Benedykta XVI.
5. Niedziela, 3.06.2012
Godz. 10.00 uroczysta Msza św. na zakończenie Światowego Spotkania pod przewodnictwem Ojca św. Obiad. Przejazd do Reggio Emilia, miasta gdzie powstał Mazurek Dąbrowskiego. Spacer po starym mieście. Przejazd do parafii w Montecchio Emilia. Spotkanie z rodzinami włoskimi w sali parafialnej i wspólna kolacja. Nocleg.
6. Poniedziałek, 4.06.2012
Wizyta w winiarni gdzie produkowane jest lokalne wino – lambrusco i w mleczarni gdzie robiony jest lokalny ser parmiggiano – reggiano. Przejazd przez góry obok słynnego zamku Cannosa do skały Pietra Bismantova. Msza św. w benedyktyńskim kościółku u podnóża tej skały. Obiad. Przejazd przez zagłębie włoskiej ceramiki do Maranello, gdzie zlokalizowana jest fabryka Ferrari. Zwiedzanie przyfabrycznego muzeum. Przejazd do Werony. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja (Hotel Porta Palio Verona).
7. Wtorek, 5.06.2012
Zwiedzanie Werony. Msza św. Obiad. Powrót do Krakowa. Przejazd przez Dolomity: Cavalese, Canazei, Passo di Sella, Ortisei.
Program ma charakter ramowy

W cenie:
1. Przejazd autokarem, ubezpieczenie
2. Nocleg ze śniadaniem w Austrii
3. 5 noclegów we Włoszech
4. 2 obiady i 2 kolacje (oprócz posiłków w ramach pakietu B-1)
5. Wstęp do muzeum Ferrari.
6. Opłata za autostrady i koszty pobytu dwóch kierowców
7. Koszty organizacyjne

Dodatkowo płatne:
1. Napoje
2. Wszystkie dodatkowe punkty programu niezaznaczone jako wchodzące w cenę wyjazdu.

Do ceny należy dodać koszt udziału w Kongresie typu B-1, na który składa się:
• kupony żywnościowe (zaczynając od kolacji w piątek 1-go czerwca aż do obiadu w niedzielę 3-go czerwca),
• Zasobnik rodzinny" zawiera:
-polisę ubezpieczeniową
-transporty miejskie środkami komunikacji publicznej na obszarze miasta Mediolan
i kolejami regionalnymi
-darmowy wstęp na wszystkie zaprogramowane wydarzenia kulturalne
-pomoce liturgiczne i przewodnik rodziny
-plecak i niektóre potrzebne gadgety
-kartę wejściową

Cena pakietu B-1
Dorosły 90 Euro
14-17 lat(1) 75 Euro
7-13 lat(1) 70 Euro
0-7 lat 40 Euro

(1) Jeżeli jest- drugie dziecko jest przewidziana zniżka kosztów o 5 euro w stosunku do przedziału wiekowego; jeżeli jest trzecie dziecko (i następne) jest przewidziana zniżka kosztów o 15 euro w stosunku do przedziału wiekowego.

Koszt całkowity: 500 zł + 350 euro + B-1. przy minimum 40 osobach.

Liczba miejsc: 50. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 Program

 Informacje

 Formularz