23 Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

2. Liturgia tygodnia:
- Poniedziałek - wsp. św. Piotra Klawera, kapłana
- Środa - wsp. Najśw. Imienia Maryi. Pamiętamy o historycznej Odsieczy Wiedeńskiej Wojsk Króla Jana III Sobieskiego
- Czwartek - O godz. 18:00 Msza św. na rozpoczęcie NABOŻEŃSTWA FATIMSKIEGO, następnie ROŻANIEC FATIMSKI i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. W tym dniu przypada także wspomnienie wsp. św. Jana Chryzostoma, b-pa i doktora Kościoła

- Piątek - ADORACJA Najśw. Sakramentu w kościele od godz. 16:00. Liturgiczne Święto Podwyższenia KRZYŻA świętego. Po Mszy św. o godz. 18:00 uczczenie relikwii Krzyża św.

Kaplica cmentarna przy ul. Zawiłej jest pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji Msza św. odpustowa będzie o godz. 15:00 w kaplicy na cmentarzu.

O godz. 17:00 spotkanie KOŁA MISYJNEGO. Po Mszy św. wieczornej „KRĄG BIBLIJNY”.

- Sobota - wsp. NMP Bolesnej.

3. Przez 2 dni (niedziela,poniedziałek) na Mszy św. o godz. 18:00 modlitwy przed uroczystością św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży polskiej. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w tej modlitwie.

4. Rozpoczęcie Oazowego Roku Formacyjnego w piątek 14 września Mszą Św. o godz. 18:00, a później spotkanie zapoznawczo-integracyjne w Sali Teatralnej. Zapraszamy całą młodzież naszej parafii.

5. W sobotę 15 września o godz. 8:00 wyjazd autokarem Służby Liturgicznej, Oazy i Scholki do Limanowej.

6. W przyszłą niedzielę 16 września DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RODZIN do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele o godz. 6:30. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy!

7. Przed kościołem uzgodniona kwesta przeprowadzana przez Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROSŁAW” jako pomoc ciężko chorym dzieciom Karolince i Kamilowi.

8. Parafialny DZIEŃ CHORYCH planujemy na sobotę 22 września. Zespół Charytatywny zapraszam na spotkanie organizacyjne 19.09 po Mszy św. o godz. 18:00

9. Zapraszamy do stolika z prasą. Wyłożone tam są także TEKSTY MODLITWY SŁOWEM BOŻYM.

10.Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.