29 Niedziela Zwykła

 

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej parafii O. Oblatów z Poznania, którzy wygłoszą kazania i razem z nami będą się modlić w intencji misji na wszystkich Mszach św. Różaniec o 17:30 w intencji Misji i Misjonarzy. W tygodniu Różaniec również o 17:30. Wychodząc z kościoła można nabyć misyjne kalendarze na 2019 rok. Kupując Oblacki kalendarz wspieramy w ten sposób misje i misjonarzy.

2. Jutro w Sanktuarium na Białych Morzach odpust w dniu wspomnienia Św. Jana Pawła II. Nasz dekanat, a zatem także nasza parafia zaproszone zostały na uroczystą Mszę św. o 12:00 dla uczczenia 40 rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Prosimy wszystkich,aby w miarę możliwości wzięli udział w tej uroczystości.

3. Liturgia tygodnia:
Poniedziałek - wsp. św. Jana Pawła II, papieża
Wtorek - wsp. św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
Środa - wsp. św. Antoniego Marii Clareta, biskupa
Piątek - wsp. bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy

4. W piątek w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00. W piątek Różaniec za zmarłych o godz. 17:30. O godz. 18:00 Msza św. za Wypominanych w tym roku. KRĄG BIBLIJNY po wieczornej Mszy św.

5. W zakrystii można już codziennie składać na wypominki ROCZNE i LISTOPADOWE. Ofiara na wypominki listopadowe dowolna. Roczne jak ofiara mszalna We wtorek 30.X. i środę 31.X. można będzie złożyć na wypominki na cmentarzu przy ul. Zawiłej w godz. 10:00 - 16:00 - przed kaplicą. Ponadto w Dzień Wszystkich Świętych 7:30-14:00 i 15:30-16:30. W Dzień Zaduszny 9:00-12:00 i 14:00-16:00.

6. Pragniemy jeszcze przypomnieć o porządkach na cmentarzu. Starajmy się w najbliższych dniach uporządkować groby. Pamiętajmy cmentarz jest miejscem spoczynku naszych bliskich zmarłych, jest to miejsce poświęcone, miejsce modlitwy i refleksji, dlatego na cmentarzu nie powinno się zbyt głośno rozmawiać, nie wolno palić papierosów. Bardzo prosimy, aby na cmentarz nie wprowadzać psów. Uszanujmy to wyjątkowe miejsce, wszyscy zadbajmy o porządek i właściwą atmosferę na naszym cmentarzu. Zwracamy się także do właścicieli grobowców, w których nikt nie jest jeszcze pochowany. Często są przysypane liśćmi i zarośnięte chwastami i to bardzo szpeci nasz cmentarz. Prosimy z okazji Wszystkich Świętych zrobić porządek wokół swojego grobowca. Pracownicy cmentarza będą porządkować tylko przejścia, alejki i będą wywozić śmieci. Prosimy także zadbać, aby puste grobowce były odpowiednio zabezpieczone, koniecznie muszą być przykryte płytami aby nie doszło do nieszczęścia. Odpowiedzialność za niezabezpieczony grobowiec ponosi właściciel.

7. Na cały tydzień, wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!