Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

1. Po Mszy św. o 12:00 złożymy hołd Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu słowami litanii do Najśw. Serca P.Jezusa i aktem poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj gościmy OO. Kombonianów z ich przesłaniem misyjnym. Po mszach św. można nabyć przed wejściem do kościoła materiały dotyczące ich działalności i złożyć według uznania ofiarę na to misyjne dzieło.

3. Dzisiaj Służba Liturgiczna przeżywa swoje patronalne święto. Jest to dzień modlitwy i odnowienia przyrzeczeń. Z okazji tej pięknej Uroczystości; Ministrantom, Lektorom , dziewczynkom ze Scholi i Oazie młodzieżowej, dziękujemy za ich służbę przy ołtarzu i za ubogacanie śpiewem liturgii Mszy św. i nabożeństw. Życzymy, aby ta zaszczytna posługa była Waszą radością i pomagała w kształtowaniu serc, abyście byli dobrymi uczniami Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Rodzicom dziękujemy za troskę i pomoc oraz prosimy aby byli dla młodych zachętą w ich służbie Chrystusowi.

4. Dziś i w tygodniu do piątku o godz. 17:30 Różaniec z wypominkami.

5. Liturgia tygodnia:
- piątek – święto św. Andrzeja Apostoła

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP
- w kościele o godz. 6:30 i 18:00 w intencji Ojczyzny,Ojca św.,Radia Maryja i telewizji TRWAM oraz Dzieł przy nich powstałych
- w kaplicy o 8:00
Chorych odwiedzimy w domach od godz. 8:30

7. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, czas pogłębienia wiary i przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.

8. Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 18:00.

9. Opłatki wigilijne poświęcimy na Mszy św. o godz.700 w I niedzielę adwentu

i można będzie je nabywać w zakrystii lub przy stoliku pod chórem.

10. Na stoliku z prasą wyłożone są także teksty MODLITWY SŁOWEM BOŻYM.

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i nowego tygodnia.

Informujemy, że od przyszłej niedzieli rozpoczniemy modlitwy za zmarłych zgłoszonych na WYPOMINKI ROCZNE w tym roku. Przypominamy, że modlimy się zawsze za wszystkich zmarłych zgłoszonych na wypominki, choć nazwiska i imiona czytamy raz lub dwa w miesiącu, przed Mszą św. o godz. 7:00 lub o godz. 9:00. Ponadto w każdy IV piątek miesiąca, odprawiona będzie Msza św. o godz. 18:00 w intencji wypominanych zmarłych, a przed Mszą św. Różaniec o godz. 17:30.

Przypominamy, że pobożna tradycja WYPOMINKÓW zawiera przede wszystkim modlitwę i Msze św. za zmarłych, a nie tylko o wyczytanie imion i nazwisk zmarłych.