1 Niedziela Adwentu

 

1. RORATY w okresie Adwentu będziemy odprawiać codziennie o godz. 18:00.

Zachęcamy do licznego udziału wszystkich wiernych a szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci niech przychodzą z lampionami. Każde dziecko, które będzie uczęszczać na roraty otrzyma okolicznościową planszę, na której naklejać będzie można obrazki związane z tematem dnia adwentowego(oprócz niedziel). Tradycyjnie po Mszy św. jedno dziecko będzie mogło zabrać do domu Figurkę Dzieciątka Bożego, na drodze losowania i na następny dzień przynieść do kościoła. Jesteśmy przekonani, że obecność figurki Dzieciątka w domu, będzie okazją do wspólnego pacierza całej rodziny. Dzieci, które chcą brać udział w losowaniu niespodzianek adwentowych przychodząc na roraty składają do koszyczka przed ołtarzem karteczkę lub serduszko podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wpisanym dobrym uczynkiem. Przed roratami wieczorem, będziemy wspólnie śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy już jutro na godz. 17:30.

2. Liturgia tygodnia:
- poniedziałek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
- wtorek - wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy
- czwartek - wsp. św. Mikołaja, biskupa
- piątek - wsp. Ambrożego, biskupa i doktora K-ła
- sobota - Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP
Msze św. w kościele: 6:30, 9:00, 18:00 w kaplicy: 8:00 i 17:00. O 12:00-13:00 GODZINA ŁASKI 

3. W tym tygodniu przypada:

- I czwartek miesiąca.Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele. Spowiedź od godz. 17:30.

Młodzież zaprasza na bajkę mikołajową i spotkanie ze św. Mikołajem po Roratach w sali teatralnej pod kościołem.

- I piątek miesiąca. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 6:30. ADORACJA Najśw. Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 18:00 RORATY. Spowiedź od godz. 17:00. W kaplicy (ul.Goryczkowa) w I piątek Msza św. o godz. 8:00

4. W adwencie, będą rozprowadzane świece "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". Organizatorem tej akcji jest CARITAS POLSKA. Można je nabywać już od dzisiaj. Świeca mała kosztuje 6 zł, a większa 12 zł. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na pomoc świąteczną dla dzieci z rodzin biednych naszej parafii. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywne dzieła pomocy dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biednymi.

5. Opłatki wigilijne pobłogosławione dzisiaj można nabywać w zakrystii i na stoliku pod chórem naszego kościoła oraz w kaplicy przy ul. Goryczkowej przez cały Adwent.

6. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele od 13-16 XII.

7. Zapraszamy do stolika z prasą. Znajdziemy tam także teksty MODLITWY SŁOWEM BOŻYM.

8. Katecheza dla przed bierzmowaniem dla kl.III Gimnazjum i kl.VIII szkoły Podstawowej w sobotę godz. 9:00.

9. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania okresu adwentu.