8 Niedziela Zwykła

1. Dziś trzeci dzień Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa w naszej Parafii. Program przed południem: po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna modlitwa do rozpoczęcia następnej Mszy św. Po południu: 13:00-14:00 czuwanie indywidualne. 14:00-15:00 Dzieci, młodzież, ministranci. 15:00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. 16:00-17:00 Czuwanie Szafarzy Eucharystii i Lektorów. Kręgu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. 17:00 Nabożeństwo wynagradzające za grzechy pijaństwa i lekceważenia udziału w Mszy św. 18:00 Msza św. na zakończenie dnia adoracji.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie od innych nałogów.

3. Od dziś rozpoczyna się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (16 czerwca).

4. Tydzień w liturgii:

Poniedziałek 4 marca- święto św. Kazimierza,patrona Archidiecezji Krakowskiej.

6 marca - ŚRODA POPIELCOWA – rozpoczęcie WIELKIEGO POSTU
W tym dniu obowiązuje post”ścisły” t.zn. jeden posiłek do syta i dwa skromne/dotyczy wszystkich od 18-60 roku życia /oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych/ dotyczy wszystkich-nie ma dyspensy.
Msze św. z obrzędem posypania popiołem: kościół - 6:30, 9:00, 18:00, kaplica - 8:00, 17:00.

· W POPIELEC rozpoczynamy w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. W kaplicy o godz. 17:00, w kościele o godz. 18:00. Program wywieszony jest w gablocie kościelnej i wyłożony na stoliku z prasą. Prosimy zabrać do domu! Rekolekcje prowadził będzie O. Piotr Osowski oblat z Poznania.

· 7 marca I czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18:00 wobec wystawionego Najśw. Sakramentu odmówimy Litanię do Chrystusa Najwyższego Kapłana i modlitwę o nowe, dobre powołania do pracy w Kościele.

· W piątek 8.III. po wieczornej Mszy św. KRĄG BIBLIJNY

5. Zapraszamy do stolika z prasą religijną. Są tam także wyłożone teksty modlitwy Słowem Bożym.

6. Wszystkim życzymy owocnego udziału w rozpoczęciu Wielkiego Postu oraz Rekolekcjach Wielkopostnych.

7. Droga Krzyżowa - kościół: piątek 17:00, 19:00 (młodzież), niedziela 16:00, kaplica: piątek 16:30.
Gorzkie Żale – niedziela: kościół 17:00; kaplica 16:00 po nabożeństwie Msza św.

8. KANCELARIA w czasie rekolekcji nieczynna. Pogrzeby można zgłaszać po Mszy św. rano lub wieczornej. Sprawy cmentarne PIĄTEK 9:30-11:30

9. Katecheza dla młodzieży przed Bierzmowaniem w sobotę 9. III. o godz. 9:00 dla Klasy 3 Gimnazjum i klasy 8 Szkoły Podstawowej