1 Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Dziś zakończenie rekolekcji wielkopostnych. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo rekolekcyjne. Dziękujemy serdecznie O. Piotrowi Osowskiemu, oblatowi z Poznania za wygłoszenie nauk rekolekcyjnych.

GORZKIE ŻALE w kaplicy o godz. 16:00 i Msza św. po zakończeniu nabożeństwa. W kościele o godz. 17:00; Msza św. o godz. 18:00.

DROGA KRZYŻOWA w kościele dziś o godz. 16:00.

2. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na zorganizowanie rekolekcji oraz na dzieła misyjne prowadzone przez OO. Oblatów. Wszystkim ofiarodawcom gorące Bóg zapłać!

3. W Polsce za udział w GORZKICH ŻALACH można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Odpust zupełny można uzyskać także za pobożne odprawienie DROGI KRZYŻOWEJ przed stacjami prawnie erygowanymi.

4. W piątek - trzeci miesiąca - dzień czci Bożego Miłosierdzia. W kościele DROGA KRZYŻOWA o godz. 17:00 i 19:00 (młodzieżowa). Msza św. o 18:00 ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. ADORACJA Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. W kaplicy przy ul. Goryczkowej DROGA KRZYŻOWA o 1630 i Msza św. o 17:00.

5. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej jako pomocy biednym. W tym celu przygotowana jest skarbonka z napisem JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA (umieszczona za ławkami po stronie małego wejścia). Do tej skarbonki można będzie składać ofiary pieniężne uzyskane z rezygnacji w Wielkim Poście np. ze słodyczy i innych przyjemności. Zebrane w ten sposób ofiary złożymy w Niedzielę Palmową jako dar ołtarza dla biednych, potrzebujących parafian i inne dzieła charytatywne.

6. Droga Krzyżowa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. - sobota 16 marca godz. 10:00 ( w kościele)

7. Katechezy przed bierzmowaniem dla młodzieży gimnazjalnej w tym tygodniu:

Czwartek – godz. 18:00 kl. 7 Szkoły Podstawowej.

Sobota - godz. 9:00 kl. 8 Szk.Podst. i kl. III Gimnazjum.

8. Spotkanie organizacyjne rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w czwartek 14 marca o godz. 18:30

9. Zapraszamy do stolika z prasą. Polecamy CHiT numer wielkopostny (ofiara dowolna). Na stoliku z prasą znajdziemy również teksty MODLITWY SŁOWEM BOŻYM.

10. Życzymy wszystkim spokojnego tygodnia i obfitego błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!