12 Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.

2. Liturgia tygodnia:
Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA
Czwartek - Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków.
Piątek - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.
Po wieczornej Mszy św. ostatnia procesja.
ADORACJA Najśw. Sakramentu od godz. 16:00
Po procesji spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

3. Swoich patronów czczą w tym tygodniu ks. Jan i ks. Piotr. Solenizantom życzymy obfitości bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

4. Rozpoczęte już wakacje dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o uwrażliwienie swoich dzieci, by w okresie wakacji pamiętały o codziennej modlitwie i Mszy św. w każdą niedzielę. Rodzice zawsze powinni wiedzieć w jakim towarzystwie i gdzie wyjeżdżają dorastające dzieci i młodzież. Trzeba przestrzec przed budzącymi wątpliwość i przygodnymi znajomościami. Ostrzegamy przed niebezpieczeństwem sekt i narkotyków. Zadbajmy, aby wakacje były czasem rzeczywistego wypoczynku i chrześcijańskiego świadectwa. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku.

5.Pragniemy także przypomnieć o odpowiednim stroju gdy przychodzimy do kościoła w miesiącach letnich. W naszej kulturze jest przyjęte, że w miejscach publicznych nie używa się strojów kąpielowych i plażowych. Tak już jest w wielu krajach, że zbyt skąpo ubrani nie są wpuszczani np. do muzeów, kawiarni, a tym bardziej do kościołów i świątyń. Polecamy tę sprawę wyczuciu, roztropności i mądrości każdej i każdego z Was. Dotyczy to także naszego kościoła.

6. Zapraszamy do stolika z prasą. Wyłożone są także teksty modlitwy Słowem Bożym.

7. Na polecenie Episkopatu po każdej Mszy św. dzisiejszej niedzieli we wszystkich kościołach i kaplicach śpiewać będziemy suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Ta pieśń błagalna stanowić będzie formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec duchownych.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Błogosławieństwa Bożego na wakacje. Szczęść Boże