24 Niedziela Zwykła

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym wspomnienie NMP Bolesnej

2. Dziś rozpoczyna się triduum przed świętem św. Stanisława Kostki na Mszy św. o 10:30, w tygodniu po wieczornej Mszy św.

3. Przed kościołem kwestę zorganizowali HARCERZE Borkowscy na tablicę upamiętniającą walkę harcerek Szarych Szeregów i ich ofiarę życia w czasie okupacji niemieckiej.

4. Liturgia tygodnia:

Poniedziałek - wsp. św. męczenników Korneliusza,papieża i Cypriana biskupa

Wtorek - wsp. św. Roberta Bellarmina, bpa i doktora K- ła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bpa, założyciela Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które posługują w naszym kościele. Po Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii świętego.

Środa - Święto Św. STANISŁAWA KOSTKI zakonnika, patrona Polski, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18:00. Jest to także rozpoczęcie katechezy formacyjnej do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież.

Czwartek - wsp. św. Januarego, biskupa i męczennika

Piątek - wsp. św.męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

Sobota - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

5. W piątek Dzień czci Bożego Miłosierdzia. ADORACJA Najśw. Sakramentu po wieczornej Mszy św. O godz. 20:30 RÓŻANIEC w intencji OJCZYZNY. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00

6. Dzień chorych w naszej parafii organizujemy w sobotę 21 września. Okazja do spowiedzi od godz. 10:30. Msza św. o godz. 11:00. W czasie Mszy św. chorzy będą mogli przyjąć sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. agapa przy wspólnym stole w sali teatralnej pod kościołem. Prosimy o pomoc w dotarciu chorych do kościoła. Młodzież prosimy o pomoc w sali teatralnej.

7. Młodzież przygotowują ca się do bierzmowania z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej zapraszamy w środę 18 września na Mszę św. o godz. 18:00 i zarazem pierwsze spotkanie katechetyczne w kościele.

8. Spotkanie katechetyczne dzieci kl. 3 (pierwszokomunijnej) i ich rodziców we wtorek 17.IX. na Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.

9. Na Scholę dziecięcą zapraszamy w niedziele na 9:30. Scholą tą opiekować się będzie S. Anna, którą serdecznie witamy w naszej Parafii. Od strony muzycznej nadal Pani Agnieszka i pomocniczo w razie potrzeby S. Krystyna (organistka)

10. Zapraszamy do stolika z prasą religijną. Wyłożono tam także teksty MODLITWY SŁOWEM BOŻYM.

11. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa w dniu dzisiejszym i całym tygodniu.