28 Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski. Wspominamy Osobę wielkiego Papieża Polaka - świętego Jana Pawła II. W całej Polsce odbywa się kwesta na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli fundusz na stypendia dla uzdolnionej, a niezamożnej młodzieży.

2. Dziś także zakończenie Nabożeństw Fatimskich na Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszy św. RÓŻANIEC FATIMSKI i procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Przed Mszą św. nabożeństwa różańcowego nie będzie. Można odmówić prywatnie jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w Różańcu Fatimskim.

3. W piątek (trzeci miesiąca) dzień czci Bożego Miłosierdzia. RÓŻANIEC o godz. 17:30 w intencji OJCZYZNY. Wieczorna Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. ADORACJA Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Zakończenie adoracji APELEM Jasnogórskim.

4. W przyszłą niedzielę (20.X.) z okazji tygodnia misyjnego gościć będziemy Misjonarzy Oblatów z Poznania, którzy wygłoszą kazania i rozprowadzać będą jak w poprzednie lata Kalendarze Misyjne na rok 2020. 

5. Liturgia tygodnia:
· poniedziałek - wsp. św. Małgorzaty Mari Alacoque
· wtorek - wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora K-ła
· środa - wsp. św. Jadwigi Śląskiej
· czwartek - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
· piątek - Święto św. ŁUKASZA, ewangelisty.
· sobota - wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana

6. Można już składać na WYPOMINKI roczne i listopadowe w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Zapraszamy do stolika z prasą. Polecamy także teksty MODLITWY Słowem Bożym

8. Wszystkim życzymy dobrej i radosnej niedzieli. Zachęcamy do spełnienia obowiązku obywatelskiego biorąc udział w wyborach.


Ogłoszenia Dzielnicy X

P. Anna Nazimek, radna Dzielnicy X, zaprasza Seniorów mieszkających na Osiedlu na bezpłatne zajęcia gimnastyczne prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Zajęcia odbywać się będą: wtorki godz. 17:00 i czwartki godz. 17:30 w sali gimnastycznej Szkoły podstawowej przy ul. Armii Kraków 76.