29 Niedziela Zwykła

 

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej parafii O. Leszka - Oblata z Poznania, który wygłosi kazania i razem będziemy się modlić w intencji misji na wszystkich Mszach św.

Różaniec o 17:30 w intencji Misji i Misjonarzy. W tygodniu Różaniec również o 17:30. Wychodząc z kościoła można nabyć misyjne kalendarze na 2020 rok. Kupując Oblacki kalendarz wspieramy w ten sposób misje i misjonarzy.

2. Liturgia tygodnia :

wtorek 22.X. - wsp. św. Jana Pawła II, papieża. W Sanktuarium na Białych Morzach odpust w dniu wspomnienia Św. Jana Pawła II . Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o godz. 17:00

Środa - wsp. św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Czwartek - wsp. św. Antoniego Marii Clareta, biskupa

Sobota - wsp.bł Celiny Borzęckiej, zakonnicy

3. W piątek w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00. Różaniec za zmarłych o godz.1730. O godz. 1800 Msza św. za Wypominanych w tym roku KRĄG BIBLIJNY po wieczornej Mszy św.

4. W zakrystii można już codziennie składać na wypominki ROCZNE i LISTOPADOWE. Ofiara na wypominki listopadowe dowolna. Roczne jak ofiara mszalna od osoby lub małżonków.

5. Pragniemy jeszcze przypomnieć o porządkach na cmentarzu. Starajmy się w najbliższych dniach uporządkować groby. Pamiętajmy cmentarz jest miejscem spoczynku naszych bliskich zmarłych, jest to miejsce poświęcone, miejsce modlitwy i refleksji, dlatego na cmentarzu nie powinno się zbyt głośno rozmawiać, nie wolno palić papierosów. Bardzo prosimy, aby na cmentarz nie wprowadzać psów. Uszanujmy to wyjątkowe miejsce, wszyscy zadbajmy o porządek i właściwą atmosferę na naszym cmentarzu. Zwracamy się także do właścicieli grobowców, w których nikt nie jest jeszcze pochowany. Często są przysypane liśćmi i zarośnięte chwastami i to bardzo szpeci nasz cmentarz. Prosimy z okazji Wszystkich Świętych zrobić porządek wokół swojego grobowca. Pracownicy cmentarza będą porządkować tylko przejścia, alejki i będą wywozić śmieci. Prosimy także zadbać, aby puste grobowce były odpowiednio zabezpieczone, koniecznie muszą być przykryte płytami aby nie doszło do nieszczęścia. Odpowiedzialność za niezabezpieczony grobowiec ponosi właściciel. Pojawiły się znowu resztki betonu i kamienia z remontowanych lub likwidowanych grobów. Prosimy właścicieli tychże o uprzątnięcie.

6. Na cały tydzień, wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!