Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

1. Po Mszy św. o 12:00 złożymy hołd Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu słowami litanii do Najśw. Serca P. Jezusa i aktem poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj można nabyć przed kościołem wydane przez Wydawnictwo Św. Pawła teksty Ewangelii na każdy dzień. Rozprowadza przedstawiciel Wydawnictwa.

3. Dzisiaj Służba Liturgiczna przeżywa swoje patronalne święto. Jest to dzień modlitwy i odnowienia przyrzeczeń. Z okazji tej pięknej Uroczystości; Ministrantom, Lektorom, dziewczynkom ze Scholi i Oazie młodzieżowej, dziękujemy za ich służbę przy ołtarzu i za ubogacanie śpiewem liturgii Mszy św. i nabożeństw. Życzymy, aby ta zaszczytna posługa była Waszą radością i pomagała w kształtowaniu serc, abyście byli dobrymi uczniami Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Rodzicom dziękujemy za troskę i pomoc oraz prosimy aby byli dla młodych zachętą w ich służbie Chrystusowi.

4. Dziś i w tygodniu do soboty o godz. 17:30 Różaniec z wypominkami.

5. Liturgia tygodnia:
- poniedziałek - wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
- sobota - święto św. Andrzeja Apostoła

6. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, czas pogłębienia wiary i przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.

7. Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 18:00.

8. Adwentowe DNI SKUPIENIA w terminie od 8 - 11.XII. Adwentowej refleksji przewodniczył będzie ks. dr Krzysztof Biros.

9. Opłatki wigilijne poświęcimy na Mszy św. o godz. 7:00 w I niedzielę adwentu i można będzie je nabywać w zakrystii lub przy stoliku pod chórem.

10. Na stoliku z prasą wyłożone są także teksty MODLITWY SŁOWEM BOŻYM.

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i nowego tygodnia.


Grupa Neokatechumenalna przypomina zaproszenie na katechezy. Katechezy odbywają się w Domu Katechetycznym w poniedziałki i środy o godz. 20:00.

Informujemy, że od przyszłej niedzieli rozpoczniemy modlitwy za zmarłych zgłoszonych na WYPOMINKI ROCZNE w tym roku.

Przypominamy, że modlimy się zawsze za wszystkich zmarłych zgłoszonych na wypominki, choć nazwiska i imiona czytamy raz lub dwa w miesiącu, przed Mszą św. o godz. 7:00 lub o godz. 9:00. Ponadto w każdy IV piątek miesiąca, odprawiona będzie Msza św. o godz. 18:00 w intencji wypominanych zmarłych, a przed Mszą św. Różaniec o godz. 17:30 .

Przypominamy, że pobożna tradycja WYPOMINKÓW zawiera przede wszystkim modlitwę i Msze św. za zmarłych, a nie tylko o wyczytanie imion i nazwisk zmarłych.