1 Niedziela Adwentu

1. RORATY w okresie Adwentu będziemy odprawiać codziennie o godz. 18:00. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich wiernych a szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci niech przychodzą z lampionami. Każde dziecko, które będzie uczęszczać na roraty otrzyma okolicznościową planszę, na której naklejać będzie można obrazki związane z tematem dnia adwentowego(oprócz niedziel). Tradycyjnie po Mszy św. jedno dziecko będzie mogło zabrać do domu Figurkę Dzieciątka Bożego, na drodze losowania i na następny dzień przynieść do kościoła. Jesteśmy przekonani, że obecność figurki Dzieciątka w domu, będzie okazją do wspólnego pacierza całej rodziny. Dzieci, które chcą brać udział w losowaniu niespodzianek adwentowych przychodząc na roraty składają do koszyczka przed ołtarzem karteczkę lub serduszko podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wpisanym dobrym uczynkiem.

2. Liturgia tygodnia:

- poniedziałek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

- środa - wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy

- piątek - wsp. św. Mikołaja, biskupa

- sobota - wsp. Ambrożego, biskupa i doktora K-ła

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP

4. W tym tygodniu przypada:

- I czwartek miesiąca.Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele

Spowiedź od godz. 17:30

- I piątek miesiąca. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 6:30.

ADORACJA Najśw. Sakramentu od godz. 16:00

O godz. 18:00 RORATY

Spowiedź od godz. 17:00.

W kaplicy (ul.Goryczkowa) w I piątek Msza św. o godz. 8:00

Po Roratach w piątek zapraszamy dzieci do Sali teatralnej na krótką bajkę i spotkanie ze Św. Mikołajem.

- I sobota miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w kościele o 6:30

w kaplicy o 8:00

Chorych odwiedzimy w domach od 8:30

5. W adwencie, będą rozprowadzane świece "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom".

Organizatorem tej akcji jest CARITAS POLSKA. Można je nabywać już od dzisiaj.

Świeca mała kosztuje 6 zł, a większa 12 zł. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na pomoc świąteczną dla dzieci z rodzin biednych naszej parafii. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywne dzieła pomocy dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biednymi.

6. Opłatki wigilijne pobłogosławione dzisiaj można nabywać w zakrystii i na stoliku pod chórem naszego kościoła oraz w kaplicy przy ul. Goryczkowej przez cały Adwent.

7. Adwentowe dni skupienia w naszym kościele od 8 - 11.XII.

8. Zapraszamy do stolika z prasą. Znajdziemy tam także teksty MODLITWY SŁOWEM BOŻYM.

9. Przed wieczorną Mszą św. codziennie o 17:30 wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha modlitwa do rozpoczęcia Mszy św.

10. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania okresu adwentu.