Święto Ofiarowania Pańskiego

 

1. Na każdej Mszy św. poświęcenie „gromnic”. Dzień 2 lutego jest XXIV Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się za wszystkich, którzy w różnych zgromadzeniach zakonnych poświęcili się Bogu oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na pomoc klasztorom klauzurowym.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:

- w poniedziałek (3 lutego) -św. Błażeja biskupa i męczennika.(obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych po wieczornej Mszy św.)

- w środę - św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławienie chleba i wody.

- w czwartek - św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:30

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca lutego. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6:30 i 18:00. Spowiedź w I piątek od 6:00 rano i od 17:00. ADORACJA Najśw. Sakramentu od godz. 16:00

4. Od jutra w kaplicy przy ul. Goryczkowej Msze św. w tygodniu będą sprawowane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:00. W tym tygodniu jednak z racji I piątku miesiąca. Msza św. piątkowa w kaplicy będzie o godz. 8:00.

5. KANCELARIA PARAFIALNA w czasie ferii zimowych jest czynna:

WTOREK 16:00 - 17:30

CZWARTEK 16:00 - 17:00 (SPRAWY CMEMNTARNE)

PIĄTEK 9:00 - 11:30

Sprawy pilne np. pogrzeb można załatwić dni tygodnia po Mszy św. rannej lub wieczornej

6. Zapraszamy do stolika z gazetami. Na stoliku wyłożone są także teksty Modlitwy Słowem Bożym. Zachęcamy do skorzystania z proponowanej formy modlitwy.

7. Od przyszłej niedzieli (9 lutego) odprawiać będziemy przez kolejne 3 niedziele Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Program dostępny TUTAJ.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały drugi tydzień ferii.