14 Niedziela Zwykła

Na mocy dekretu ks. abpa Marka Jędraszewskiego, z dniem 1 lipca nowym proboszczem w naszej wspólnocie parafialnej został ks. Sławomir Kowalski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie koło Myślenic. Liturgiczne wprowadzenie nowego księdza proboszcza odbędzie się dzisiaj (w niedzielę 5 lipca) podczas Mszy Świętej o godz. 12, a dokona go w imieniu metropolity krakowskiego ksiądz dziekan Józef Palenica.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

W poniedziałek - wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej
W środę - wspomnienie św. Jana z Dukli nowenna do MBNP o godz. 18.00, zapraszamy
W sobotę - wspomnienie św. Benedykta, opata

Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest
we wtorki 15.30 – 17.30
w piątki 9.30 – 11.30
Sprawy POGRZEBOWE w inne dni tygodnia można załatwić po Mszy św. rano lub po wieczornej.
Katecheza dla rodziców, którzy w tym miesiącu pragną ochrzcić swoje dzieci w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00

Bierzmowanie młodzieży 24 września /czwartek/ o godz. 18.00. Bliższe informacje podamy na początku nowego roku szkolnego.

Przed kościołem, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam, które działa w naszej parafii, zbiera dobrowolne ofiary na utrzymanie tych dzieł.

Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.
Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.