19 Niedziela Zwykła

Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

We wtorek - wspomnienie św. Klary, dziewicy.
W czwartek - święto NMP Kalwaryjskiej.

FATIMA: Msza św. o godz. 18:00, po Mszy św różaniec Fatimski i procesja wokół kościoła. Zapraszamy.

W piątek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W sobotę - uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w kościele i w kaplicy w porządku niedzielnym. Na zakończenie Mszy świętych pobłogosławimy przyniesione zioła i kwiaty.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP to dla naszej wspólnoty wyjątkowo świąteczny dzień – PARAFIALNY ODPUST. Uroczysta suma odpustowa której przewodniczyć będzie ks. dr Andrzej Kielian, dyrektor Wydziału Katechetycznego o godz. 12:00. W czasie odpustu modlić się będziemy za całą parafię, jak również za ks. kan. Mariana Chyrca – solenizanta, oraz modlitwą i serdecznością dziękować będziemy za pracę i posługę Siostrom: Annie, Kindze i Krystynie - organistce, które decyzją przełożonych wyższych zostały skierowane na nowe placówki. Sumę odpustową uświetni orkiestra Solvay pod dyrekcją P. Wojciecha Knapczyka. Serdecznie zapraszamy.

Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest:
we wtorki 15:30 – 17:30
w piątki 9:30 – 11:30
Sprawy POGRZEBOWE w inne dni tygodnia można załatwić po Mszy św. rano lub po wieczornej.
BIURO ADMINISTRACJI CMENTARZA do końca sierpnia nieczynne.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Elżbietę Tomeczko, Teresę Kasperczyk, Stanisława Sobolewskiego i Ewę Sułek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Przebywającym na wakacjach i urlopach miłego, bezpiecznego wypoczynku.