Grupy Parafialne

PRZYŁĄCZ SIĘ DO GRUPY, WSPÓLNOTY DZIAŁAJĄCEJ PRZY PARAFII!!

Uczestnictwo we wspólnotach o różnych formach pomaga w rozwoju duchowym, pogłębia życie i nadaje mu większy sens. Zapraszamy wszystkich; dzieci, młodzież, dorosłych, którzy czują chęć działania w jednej z grup parafialnych. Prezentujemy krótko te grupy i podajemy przy nich osoby, z którymi można się skontaktować, jak również terminy spotkań.


GRUPY MODLITEWNE I WSPÓLNOTY DOROSŁYCH

Krąg Biblijny - w naszej parafialnej wspólnocie powstała niedawno wspólnota, która spotyka się, aby dzielić się Słowem Bożym. Członkowie Kręgu Biblijnego odczytują również wyznaczone fragmenty Pisma Świętego podczas niedzielnych Mszy świętych. Każdy może włączyć się w tą wspólnotę. 

Żywy różaniec kobiet i mężczyzn – odmawiasz sam w swoim domu tylko jedną dziesiątkę różańca dziennie, lecz włączasz się w modlitwę innych 200 parafian! Nie bój się, spróbuj!
Błogosławieństwo, zmiana tajemnic po mszy św. o godz. 7.00 w każdą drugą niedzielę miesiąca.

Modlitewna wspólnota rodzin – dołącz do grona rodzin naszej parafii, które spotykają się nie tylko na forum towarzyskim, lecz również dzielą się swoją modlitwą i doświadczeniem życiowym.

Bracia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – mężczyźni wybierający duchowość franciszkańską, swoją pobożnością chcą pociągnąć innych do modlitwy. Spotkania: II niedziela miesiąca po mszy o godz. 9.

Neokatechumenat – przyczynia się do ożywienia i umocnienia w diecezjach i parafiach Inicjacji chrześcijańskiej, sprzyjając stopniowemu i radykalnemu odkrywaniu bogactw Chrztu, pomagając zasmakować życia Bożego, życia niebiańskiego, które Pan zapoczątkował przez swoje Wcielenie, przychodząc do nas, rodząc się jako jeden z nas.

Koło Przyjaciół Radia Maryja – wspólnota związana ze znaną w kraju rozgłośnią. Celem spotkań jest nowa ewangelizacja, modlitwa, a także dyskusje na wybrane tematy. Zapraszamy wszystkich w pierwszą sobotę miesiąca o g. 19.00.

Oddział CARITAS – prężna grupa zajmująca się sprawą biednych w naszej parafii. Do 2009 roku pod nazwą "Zespół charytatywny", od 2010 roku oficjalny oddział CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. Uczestniczy w różnych akcjach, mających na celu wsparcie materialne biednego człowieka. Jeśli chcesz pomóc biednemu, przyjdź do nas! Kontakt: ks. Proboszcz.

Zespół misyjny – grupa, która modlitwą i ofiarą wspiera działalność Kościoła na misjach. Ale również propagują myśl misyjną w naszej parafii. Spotkania w ostatni piątek miesiąca po mszy wieczornej.

Bractwo Trzeźwości – istnieje i działa w imieniu tych, którzy walczą o trzeźwość swoją i swoich bliskich. Spieszą z pomocą duchową i wsparciem, jak również uwrażliwiają młode pokolenie na problem uzależnień.
Spotkania: 1 raz w miesiącu w drugi czwartek miesiąca wieczorem; w drugi piątek miesiąca od 17.30 grupa prowadzi modlitwy w kościele w intencji uzależnionych i ich rodzin.

DUSZPASTERSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY

Ruch Światło-Życie – Popularnie nazywany oazą. Młodzi na wspólnych spotkaniach pogłębiają swoją duchowość, budując wspólnotę, która chce być blisko Boga przede wszystkim przez Eucharystię. Aby być blisko Boga i siebie nawzajem młodzież wyjeżdża na rekolekcje wakacyjne, które są „szczytem roku”, jak również w ciągu roku na krótsze Oazy Modlitwy. W Ruchu działa również Oazowa Grupa Teatralna „A-łi” pw. św. Aniołów Stróżów ewangelizująca przez spektakle. Spotkania: piątek o godz. 19.00. Kontakt: ks. Maciej.

WMZ - Wspólnota Miłości Zwycięskiej
Zespół powstał na przełomie 2008/2009 roku z inicjatywy ks. Mariusza Słoniny. Tworzą go członkowie wspólnoty Ruchu Światło-Życie, działającej przy parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Krakowie - Borku Fałęckim. Gramy na Chwałę Pana. Przez muzykę chcemy innym ludziom nieść wiarę, nadzieję i Miłość.

Ministranci i kandydaci na ministrantów – To ci, którzy są najbliżej ołtarza. Ich celem nie jest tylko służba ale przede wszystkim formacja, która dokonuje się na spotkaniach w grupach. Oczywiście jest również czas na zabawę, rekreację – co pół roku ministranci zmagają się w Turniejach Piłkarskich, wyjeżdżają na wycieczki. Spotkania: piątek 16.30. Kontakt: ks. Piotr (strona www ministrantów...)

Scholka dziewczęca – Do grupy należą najmłodsze parafianki – już kilkuletnie dziewczynki, które radosnym śpiewem wychwalają Pana przede wszystkim podczas mszy świętej w niedzielę o godz. 10:30. Oprócz tego siostra wraz z animatorkami organizuje uczestniczkom wspólne wyjścia, wycieczki.

INNE GRUPY
Parafialny Klub Sportowy "VICTORIA"
Idea powołania parafialnej drużyny piłkarskiej rodziła się już pod koniec lat dziewięćdziesiątych, ale wtedy drużyna została tylko zarejestrowana, nie rozgrywając żadnego spotkania. Pomysł powołania realnej drużyny pojawił się w 2008 r. z inicjatywy Pawła Piwowarczyka. Pierwszym trenerem PKS-u został Marcin Kępa, a kapitanem drużyny – Robert Bobek. 

Anonimowi Żarłocy
"AŻ" nie jest związane z żadną publiczną ani prywatną instytucją, ruchem politycznym, ideologią ani doktryną religijną; nie zajmuje stanowiska wobec spraw spoza wspólnoty.
Naszym celem jest powstrzymanie się od kompulsywnego jedzenia i niesienie posłania zdrowienia tym, którzy jeszcze cierpią.
Witamy wszystkich, którzy chcą zaprzestać jeść kompulsywnie.
Mityngi Grupy "AŻ Credo" odbywają się w środy o godz. 17.00 w sali Domu Katechetycznego przy naszej Parafii. W soboty o godz. 12.00 przy ul Skarbowej 4. Kontakt telefoniczny: 605-416-946 (Adam)
Więcej informacji: www.anonimowizarlocy.org

 

Zespoły Duszpasterskie w parafii Matki Bożej Zwycięskiej
1. Parafialna Rada Duszpasterska ks. Proboszcz
2. Żywy Różaniec Kobiet i Mężczyzn ks. Proboszcz
3. Oddział CARITAS ks. Proboszcz
4. Zespół Misyjny ks. Proboszcz
5. Bracia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich ks. Proboszcz
6. Neokatechumenat O. Zakonny
7. Modlitewna Wspólnota Rodzin ks. Piotr
8. Koło przyjaciół Radia Maryja ks. Proboszcz
9. Bractwo Trzeźwości ks. Proboszcz
10. Internetowy Portal "Katolicki.net" ks. Proboszcz, Piotr Ładoś
11. Duszpasterstwo Akademickie ks. Proboszcz
12. Oaza Dzieci Bożych ks. Piotr, s. Beata
13. Scholka Dziecięca s. Beata
14. L.S.O. Ministranci ks. Piotr
15. Lektorzy ks. Piotr
16. Szkolne Koło Caritas ks. Piotr
17. Krąg Biblijny s. Stanisława
18. Oaza Młodzieżowa ks. Maciej