23 Niedziela Zwykła

Dziękujemy ks. Marcinowi Masłoń za świadectwo wiary i dar głoszonych kazań. Adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższą niedzielę po Mszach św.

W liturgii Kościoła:
We wtorek - święto Narodzenia NMP W środę - wspomnienie bł. Anieli Salawy, nowenna do MBNP o godz. 18:00.
W przyszłą niedzielę: - w Kalwarii Zebrzydowskiej Pielgrzymka Rodzin – dojazd we własnym zakresie
- w naszej parafii NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – Msza św. o godz. 18:00, po Mszy św. różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Biały Tydzień dla dzieci, które przyjęły wczoraj I Komunię Św. - codziennie na Mszy św. o godz. 18:00. Zakończenie Białego tygodnia w niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30. Zapraszamy w miarę możliwości całymi rodzinami.

Prosimy wszystkich rodziców, by dzieci w miarę możliwości uczestniczyły w ciągu roku szklonego we Mszy św. niedzielnej o godz. 10:30, do sakramentu pokuty przystępowały co miesiąc w pierwszy piątek i dbały o codzienną modlitwę. Planując zajęcia dodatkowe uwzględnijmy możliwość uczestniczenia przez dzieci w nabożeństwach: różańcowych o godz.17:30, czy w roratach o godz. 18:00.

Powakacyjna zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 9:00, lektorów o godz. 10:00 / opiekun ks. Sebastian Baster /.

Schola dziecięca swoje próby ma w niedziele o godz. 9:30 w salce. Zapisy do scholii 10 minut przed próbą / kierownictwo p. Agnieszka Korzeniowska i s. Teresa Sokołowska /.

Oaza młodzieżowa / moderator ks. Konrad Natkaniec / zaprasza w swoje szeregi. Najbliższe spotkanie i zapisy w piątek po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie Kręgu Biblijnego również w piątek po Mszy św. wieczornej / prowadzenie i opieka duchowa s. Stanisława Szczerba /.

Kancelaria parafialna i biuro administracji cmentarza czynne : poniedziałek, środa 15:30 – 16:30 wtorek, czwartek 16:00 – 17:00 piątek 9:30 – 11:00

Nasza parafia od jutra uruchamia dodatkowy telefon komórkowy 511-031-088. Prosimy z niego korzystać w sprawach pilnych: wezwanie do chorego, czy w sprawach pogrzebu. W miarę niemożliwości odbioru telefonu / np. lekcje w szkole, odprawianie nabożeństw / ks. dyżurny oddzwoni lub odpisze najszybciej jak będzie to możliwe.

Sprawy pozostałe, mniej ważne załatwiajmy korzystając z telefonu stacjonarnego parafii 12 / 268-11-10 w godzinach pracy kancelarii.

Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar kwiatów zdobiących kościół i za ofiarę pieniężną.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Krystynę Żmuda, Marka Cieszkowskiego, Aleksandrę Kmiecik, Andrzeja Sendra, Kazimierę Cieślik. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych.