26 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła:           

W poniedziałek - wspomnienie św. Wacława, męczennika
We wtorek - święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
W środę - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dra Kościoła nowenna do MBNP o godz. 18:00.
W czwartek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
W piątek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Spotkanie Zespołu Charytatywnego w środę po nowennie na plebani.

W czwartek, we  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus w kaplicy przy ul. Goryczkowej patronalne święto – odpust. Uroczysta suma połączona z nabożeństwem różańcowym o godz 17:00. Przewodniczyć będzie ks. kan. Andrzej Kamiński – dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Serdecznie zapraszamy.

Również w  czwartek rozpoczynamy październikmiesiąc  modlitwy różańcowej. Nabożeństwa w kościele codziennie o godz.17:30, w kaplicy przy ul. Goryczkowej    poniedziałek, środa, piątek / z wyjątkiem I piątku /  po Mszy św. o godz. 17:00, w niedziele o godz.10:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w naszym kościele, lub kaplicy. 

Łaskę odpustu zupełnego możemy zyskać w miesiącu różańcowym za pobożne odmówienie w kościele, kaplicy, bądź w gronie rodzinnym 5-ciu dziesiątków różańca, połączonego z rozmyślaniem tajemnic różańcowych.                                                         

Zebranie zespołu organizacyjnego uroczystość I Komunii Św. w czwartek po Mszy św. na plebani.                                                                           

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Spowiedź dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17:00. Adoracja Pana Jezusa od godz. 16:00.

Rozpoczęcie formacji dla uczniów klas VII i VIII do sakramentu bierzmowania w piątek. O godz. 18:00 Msza św. Po Eucharystii spotkanie w kościele.

Msze św.  w kaplicy w piątek i w sobotę o godz.8:00.

Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP  w pierwszą sobotę w kościele o godz.  6:30.

Chorych, starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 8:30.

Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, Ojca Świętego, Radio Maryja i Telewizji TRWAM również w sobotę o godz. 17.30. Po nim Msza Święta.

Zmianka Tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę,  o godz. 17.15.

Spotkanie rodziców ministrantów i lektorów w najbliższą niedzielę o godz. 9:30 na plebani.                                                                                                                                          

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia kierujemy do s. Teresy Sokołowskiej i p. Michała Kani, którzy obchodzić będą swoje imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów w życiu codziennym oraz w posłudze dla naszej wspólnoty.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Ryszarda Burkat, Józefa Chorabik. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…