28 Niedziela Zwykła

Dziś XX Dzień Papieski. Po Mszach św. datkiem do puszek możemy wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierający kształcenie zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.

Nabożeństwo różańcowe dziś i w tygodniu o g. 17:30. W kaplicy przy ul. Goryczkowej poniedziałek, środa, piątek   po Mszy św. o godz. 17:00. Zapraszamy.

W liturgii Kościoła:

We wtorek     - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

W środę         - wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
nowenna do MBNP połączona z różańcem o godz. 17:30

W czwartek    - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła

W piątek         - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

W sobotę        - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bm

We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie: różaniec o godz. 17:30, Msza św. o godz. 18:00, po Mszy procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII w sobotę o godz. 10:00 w salce.

Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Na stoliku pod chórem są wystawione kartki, prosimy o ich zabranie i wypisanie na nich imion zmarłych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu. Bardzo prosimy o zapisywanie imion zmarłych w mianowniku. Wypominki roczne będziemy czytać w niedziele przed mszami św. o godz.7:00 i 9:00. Wypominki jednorazowe będziemy polecać w listopadzie w modlitwie o godz.17:30. Dodatkowo w każdy czwarty  czwartek  miesiąca o godz. 18:00 będziemy odprawiać Mszę św.     w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele.                                         

Wszystkich parafian i gości prosimy, by w przestrzeni publicznej dbając o zdrowie i życie swoje i bliźnich przestrzegać zaleceń sanitarnych. W  kościele stosujmy zasłanianie ust i nosa przez wszystkich  bez wyjątku.                                                                         

Nauczycielom i wychowawcom  z okazji przypadającego w środę Dnia Edukacji Narodowej życzymy wielu łask Bożych w pięknej misji kształcenia i wychowywania dzieci i młodzieży. Wszystkim: miłej niedzieli, dobrego tygodnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp Marka Płaczkiewicza Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…