29 Niedziela Zwykła

Pozdrawiamy serdecznie całą wspólnotę parafialną. Szczególnie osoby objęte ścisłą kwarantanną, oraz osoby pracujące i dbające o chorych w szpitalach, czy w domach. Łączymy się w modlitwie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o ustanie epidemii i zdrowie dla ludzkości całego świata. Jesteśmy pełni podziwu dla duchowych wysiłków podejmowanych w domach i w rodzinach. Nie ustawajmy we wspólnej modlitwie i odpowiedzialności za siebie i innych.

W związku z obostrzeniami tzw. „czerwonej strefy” Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Zachęcamy do korzystania ze Mszy św. i nabożeństw za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

W liturgii Kościoła:
We wtorek - uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera
W środę - nowenna do MBNP połączona z różańcem o godz. 17:30
W czwartek - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Nabożeństwo różańcowe dziś i w tygodniu o g. 17:30. W kaplicy przy ul. Goryczkowej poniedziałek, środa, piątek po Mszy św. o godz. 17:00.

Tydzień temu zebraliśmy w naszej parafii na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia” 4300zł. Bóg zapłać.
Wypominki jednorazowe i roczne można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Na stoliku pod chórem są wystawione kartki, prosimy o ich zabranie i wypisanie na nich /w mianowniku/ imion zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu Miłosierdziu.
Książka intencji mszalnych na nowy rok będzie udostępniona od niedzieli 8 listopada.
Możliwość spowiedzi w naszej parafii przed uroczystością wszystkich świętych codziennie rano od godz. 6:00 – 6:25 i po południu od godz. 17:30 – 18:15. W kaplicy św. Teresy 15 minut przed nabożeństwami.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp Ryszarda Prus-Szczerskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkich ogarniamy w tym trudnym czasie modlitwą, prosząc Matkę Bożą Panią Zwycięską o zdroje łask. Życzymy: zdrowia, dużo siły i Bożego pokoju.