Warto wiedzieć

Zakon Rycerzy Kolumba zaprasza na bezpłatne Pole Pielgrzymkowe w Rzymie podczas kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII

Zakon Rycerzy Kolumba z wielką radością powiadamia, że w czasie kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII, Rycerze Kolumba bezpłatnie udostępnią pielgrzymom z Polski boisko sportowe w Rzymie, gdzie pielgrzymi mogą przenocować pod swoimi namiotami.

Jeśli ktoś z Was, Wasze rodziny lub grupa w Waszej parafii rozważa wyjazd do Rzymu na kanonizację, ale wciąż nie znaleźliście miejsca do przenocowania, zachęcamy do odwiedzenia i rejestracji na stronie: www.kofc.org/kanonizacja. W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Koordynatorem Pola Pielgrzymkowego, Bratem Tomaszem Wawrzkowiczem drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną: 694-295-127. 

Boisko sportowe znajduje się w centrum Rzymu i do Bazyliki św. Piotra można się dostać pieszo (3-5 km) lub za pomocą środków komunikacji miejskiej. Pole Pielgrzymkowe będzie otwarte od piątku, 25 kwietnia do wtorku, 29 kwietnia 2014. 

Zdjęcia Pola Pielgrzymkowego można obejrzeć tutaj lub tutaj.

Pielgrzymi, którzy chcieliby skorzystać z tej możliwości noclegu, muszą przywieźć ze sobą swoje namioty i śpiwory. Ponieważ w kwietniu jest duże prawdopodobieństwo opadów deszczowych, z pewnością będą potrzebne namioty. Na Polu Pielgrzymkowym będą dostępne jedynie następujące rzeczy: przenośne toalety; ograniczona liczba pryszniców; bieżąca woda i miejsce na postawienie małego lub średniej wielkości namiotu. Wyżywienie nie będzie zapewnione, ale w okolicach Pola Pielgrzymkowego są sklepy, gdzie można się odpowiednio zaopatrzyć. Ponadto, Pole Pielgrzymkowe nie posiada miejsc parkingowych. 

Ta inicjatywa jest kolejnym wspaniałym przykładem dobroczynnej działalności Zakonu Rycerzy Kolumba dla wsparcia Kościoła katolickiego.

Rycerze Kolumba są największą, świecką organizacją charytatywną Kościoła katolickiego, zrzeszającą ponad 1,8 mln członków na całym świecie. Rycerze Kolumba rozpoczęli swoją działalność w Polsce w 2006 roku i dzięki aktywnej działalności w lokalnych społecznościach obecnie zrzeszają ponad 3,000 mężczyzn w ponad 60 parafiach w całej Polsce.

Źródło: Rycerze Kolumba