Warto wiedzieć

Gość w dom, Bóg w dom

Najnowszy numer „Głosu Ojca Pio” zaprasza do refleksji nad gościnnością. Autorzy artykułów podpowiadają, jak „podróżnych w dom przyjąć” (kolejny uczynek miłosierdzia), żeby nie zgubić przy tym serca i nie zrujnować domu.

Temat numeru brzmi: Gość w dom, Bóg w dom. Otwiera go wywiad z Pawłem Bieleckim OFMCap, członkiem Franciscans International – Międzynarodowej Organizacji Franciszkanów przy ONZ zajmującej się ochroną praw człowieka – który bada relacje między islamem a chrześcijaństwem. Następnie przeczytamy refleksję prof. Andrzeja Derdziuka na temat zachowywania porządku miłości oraz ks. prof. Mariusza Rosika o gościnności w Betanii. Oprócz tego znajdziemy artykuły o couchsurfingu, ikonie gościnności, pielgrzymce zwanej Rivotorto oraz obszerny materiał o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016.

Do lektury działu poświęconego Ojcu Pio zachęca artykuł o intrygującym tytule „Złodziej dusz” oraz wypowiedź młodej dziewczyny zafascynowanej postacią Stygmatyka.

W numerze ponadto ciekawostka historyczna o tym, jak św. Franciszek przez żołądek trafił do serc rzezimieszków, a także dwie cenne podpowiedzi: jak stylowo pójść do nieba i czy można być szczęśliwym, nie będąc doskonałym.

„Głos Ojca Pio” [99/3/2016] – temat numeru: Gość w dom, Bóg w dom

Wybrane artykuły z najnowszego numeru: