Radio eM

Posłuchaj Radia

Radio eM 107,6 FM nadaje swój program od kilku lat, w swoich założeniach zdecydowanie odbiega od tradycyjnego wizerunku radia komercyjnego.

Program adresowany jest głównie do słuchaczy pomiędzy 25-50 rokiem życia, przede wszystkim z wykształceniem średnim i wyższym, którzy oprócz rozrywki oczekują od radia także intelektualnego doświadczenia, nie boją się stawiać trudnych pytań, biorą aktywny i czynny udział w kreowaniu otaczającej ich rzeczywistości.

Dobra muzyka, aktualne informacje z życia Kościoła, regionu, kraju i świata, wywiady z gośćmi - znanymi postaciami świata kultury, sztuki i życia publicznego, to tylko niektóre z wielu pozycji programu pozwalające w sposób wyraźny zaistnieć wśród innych rozgłośni działających na terenie Śląska.

Jesteśmy radiem muzyczno - informacyjnym, format muzyczny jest realizowany w formacie AC, co oznacza, że gramy dla miłośników różnych rodzajów muzyki. Na naszej antenie można usłyszeć utwory, które bardzo rzadko lub w ogóle nie pojawiają się w innych rozgłośniach. Od poniedziałku do piątku gościmy osobowości Śląska przedstawiające programy autorskie. Prezentują w nich własne spojrzenie na muzykę, często niedocenianą przez szeroką grupę słuchaczy (muzyka alternatywna, klasyczna, rock, blues), co w połączeniu z artystycznymi osobowościami autorów buduje klimat niepowtarzalności i ekskluzywności anteny radia eM.

Programy tworzą: prof. Tadeusz Sławek, Wojciech Zamorski, Bartłomiej Majzel, Jerzy Dziuba oraz Andrzej Matysik.

W ramówce Radia eM dominują programy o tematyce kulturalne, a także audycje publicystyczne oraz poradnikowe. Do stałych pozycji należą:

Emisja specjalna- magazyn informacyjno-publicystyczny. Odmierza tętno politycznych, społecznych i kulturalnych wydarzeń dnia.

Droga do pracy- program poświęcony tematyce pracy. Kierowany do osób planujących karierę zawodową, bezrobotnych. Oprócz porad i informacji o rynku pracy, przedstawiane są oferty firm poszukujących pracowników.

Sprawni-niepełnosprawni- poruszający tematykę, która skierowana jest zarówno do osób sprawnych jak i niepełnosprawnych. Osobom sprawnym ma uświadamiać istnienie zjawiska niepełnosprawności i związanych z nim problemów na poziomie społecznym, ekonomicznym, prawnym. Osobom niepełnosprawnym audycja ma pokazać jak na każdym z tych poziomów można skutecznie się odnaleźć i aktywnie działać.

Art Cafe- cotygodniowy przegląd kulturalny, program komentujący najważniejsze wydarzenia artystyczne w regionie, w którym prezentujemy sylwetki ciekawych postaci świata kultury, recenzujemy premiery filmowe i teatralne.

Tylko Sport- magazyn informacyjny tworzony przez reporterów Radia eM i dziennikarzy Gazety "Sport". Zawiera aktualne informacje dotyczące wydarzeń sportowych, wywiady oraz prezentacje sylwetek gwiazd sportu w formie cyklicznego tygodniowego wywiadu.

Sekrety przyrody- autorski program o tematyce przyrodniczej Piotra Kardasza znanego popularyzatora sztuki ogrodniczej, pedagoga, dziennikarza, ekologa, autora wielu książek i filmów o uprawie roślin.

Jesteśmy przy tym radiem żywym, ceniącym bliski kontakt ze słuchaczem, dlatego też w naszych programach publicystycznych staramy się poruszać problemy istotne dla mieszkańców Śląska, dając przy tym możliwość aktywnego włączenia się w ich rozwiązywanie. Świadomi przywiązania naszych słuchaczy oraz ich gustów i preferencji pragniemy zainteresować ich również ciekawymi wydarzeniami artystycznymi odbywającymi się na terenie aglomeracji, przyczyniając się w ten sposób do aktywizacji życia kulturalnego.

Realizacja tych zamierzeń możliwa jest dzięki wykorzystaniu własnego zaplecza technicznego, co pozwala na pełnej jakości, stereofoniczną transmisję na żywo z ciekawych koncertów, spotkań, czy imprez kulturalnych.