I Komunia Święta

Twoje pierwsze, pełne uczestnictwo we Mszy Świętej.

Czy wiesz jakie masz wielkie szczęście?
Będziesz mógł przyjmować Pana Jezusa do swojego serca! Sam Pan Jezus zamieszka w tobie!

To największe szczęście, ale i ważne zadanie dla ciebie. Do Komunii Świętej musisz się starannie przygotować.

Chodząc na lekcje Religii dowiedziałeś się już wiele o życiu Pana Jezusa, o przykazaniach, o tym co jest dobre a co złe. Przygotowaniem do Komunii Świętej jest teraz Spowiedź.

Po spowiedzi twoje serce jest już czyste i gotowe na przyjęcia Pana Jezusa. Pamiętaj, aby nie skrzywdzić już Pana Jezusa i nie popełnić żadnego grzechu.

Dzień I Komunii Świętej jest wielkim świętem.
Z pewnością widzisz, że mama i tata są zabiegani i bardzo szczęśliwi. Oni zajmują się przygotowaniami a ty cały czas zajmuj się własnym sercem. Często rozmawiaj z Panem Jezusem w Modlitwie.

Co to jest Komunia Święta?

Komunia Święta, zwana również Eucharystią została ustanowiona przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. Wziął wtedy chleb i dzieląc go rozdał swoim uczniom mówiąc: Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest bowiem Ciało moje, które za was będzie wydane.

Komunia Święta jest więc przyjęciem do swojego serca prawdziwego Jezusa Chrystusa pod postacią chleba, czyli białego opłatka.

Jak przyjmiesz Komunię Świętą?

Kapłan poda ci na język biały opłatek.
Nie gryź go, poczekaj chwilkę i postaraj się go połknąć. Kapłan podając ci Pana Jezusa, powie: Ciało Chrystusa, ty odpowiedz: Amen.

Kto może przyjąć Komunię Świętą?

Każdy człowiek ochrzczony, który nie ma grzechu ciężkiego. Jeśli ma taki grzech, powinien najpierw przystąpić do spowiedzi. Dzieci do pierwszej Komunii Świętej przystępują w II klasie szkoły podstawowej.

Petrus