Warto wiedzieć

Nowenna Pompejańska

- „Czego Pani sobie życzy ode mnie?" – zapytała 19 sierpnia 1917 r. mała Łucja Piękną Panią w Fatimie.

- „Chcę, abyście nadal przychodzili do Cova da Iria 13 i odmawiali codziennie różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli".

Czego pragnie Piękna Pani ode mnie 19 sierpnia 2019 r.?

Staram się, podobnie jak Wy, Drogie Polki i Polacy, odkrywać w jaki sposób współdziałać z Bogiem Wszechmogącym na wzór Naszej Królowej.

W owym „ostatnim miesiącu”, 13 października 1917 r., wydarzył się cud i wielu uwierzyło i jeszcze gorliwiej się modliło, i wojna się skończyła.

13 października 2019 r. będziemy mieć wybory parlamentarne.

- Myślę, że Polacy, wyborcy i w ogóle wszyscy, oczekują, żeby było jak najwięcej spokoju. Kampania wyborcza nigdy nie jest okresem spokoju, zawsze jest okresem pewnego takiego starcia politycznego. (…) i w związku z tym też termin możliwie jak najszybszy - tłumaczył nasz prezydent Andrzej Duda.

Od 19.08 będziemy mieli 54 dni kampanii. To tyle, ile potrzeba na nowennę pompejańską.

Podejmując ją, zachęcam do niej Każdą Polkę i Każdego Polaka, by modląc się w intencji wyborów uzyskać jak najwięcej Bożego pokoju przed nimi i po nich. A jeśli ktoś nie jest w stanie jej podjąć to zachęcam do choćby jednego Zdrowaś Maryjo w tej intencji lub do czegoś więcej.

JAK SZCZĘŚLIWA POLSKA CAŁA?

Szczęśliwa i nieszczęśliwa z różnych powodów. Tym bardziej:

OD BAŁTYKU PO GÓR SZCZYTY

KRAJ NASZ potrzebuje PŁASZCZEM JEJ być OKRYTY

Płaszczem utkanym z naszych różańców.

Dane mi być kapelanem Szpitala w Zakopanem i pod gór szczytami pomagać chorym z całej Polski. Wdzięczny Maryi za tak wiele w moim życiu pragnę pomóc wszystkim, którzy włączą się w to dzieło nowenny pompejańskiej w intencji ojczyzny poprzez pisanie krótkich rozważań różańcowych na każdy dzień.

Rozważania będą dostępne TUTAJ.

Wszyscy możemy przyczynić się, by w NIEJ MARYI KWITŁA CHWAŁA a nam dany był pokój i radość uczestnictwa w chwale Ojca, Syna i Duch Świętego.

Ks. Kazimierz Króżel